Pneu podle výrobce

Ocelové disky
Hliníkové disky
Pneu podle sezóny
Pneu podle typu
Informace
Odkazy


   

Jste zde: pneumatiky > archív článků > Pneumatiky DUNLOP v MX1 a MX2

Pneumatiky DUNLOP v MX1 a MX2


Dunlop ve spolupráci s týmy továrních značek znovu útočí

na titul v motokrosu

Praha 3. března 2011 - Motokrosové legendy spojí v roce 2011 své síly se společností Dunlop při obnoveném útoku na dva nejvýznamnější světové tituly v motokrosu, které se budou konat v letošním roce. Tovární týmy Honda, Yamaha a KTM si vybraly pneumatiky Dunlop Geomax, které tak budou soutěžit na nejvyšší úrovni ve třídách MX1 a MX2.

Zkušenosti značky Dunlop s extrémním světem motokrosu sahají až k samotným začátkům tohoto sportu. V silně konkurenčním prostředí terénní pneumatiky Dunlop se zvláštní konstrukcí stále posouvají výkonnostní hranice jezdců.

Společně s filozofií firmy Dunlop charakterizovanou jako „race-to-road“ (nebo v tomto případě spíš „off-road“), poskytuje moderní vývojová laboratoř konstruktérům důležité poznatky. Ty se dále uplatňují přímo při výrobě daného sortimentu pneumatik a předávají se tak rovnou zákazníkům.

Tímto způsobem byla zkonstruována nejnovější pneumatika typu Geomax MX51, která je založena na velmi úspěšné závodní pneumatice D756, již americký časopis Motocross Action (MXA) označil za „nejlepší motokrosovou pneumatiku“.

Pneumatika MX51 má několik pokročilých patentovaných technických prvků, mezi nimiž nechybí revoluční dezén Geomax Reinforced Pattern. Pneumatika má lepší vlastnosti ve všech směrech - trakce, boční vodicí síly, absorpce nárazů i delší životnosti - to vše platí za nejrůznějších jízdních podmínek.

 

Motokrosový šampionát se pořádá na více než 15 okruzích, včetně závodů v Brazílii a USA, a rovněž po celé Evropě. Dunlop podporuje týmy ve dvou nejvyšších třídách: MX1 (450 čtyřtakty, 250 dvoutakty) a MX2 (250 čtyřtakty/125cc dvoutakty).

Ve třídě MX1 spolupracuje Dunlop se dvěma jezdci světového motokrosového týmu Honda,  Pneumatiky Dunlop rovněž používá i oficiální podpůrný tým LS Honda Racing, který také soutěží v kategorii MX1.

Firma Dunlop dodává pneumatiky rovněž konkurenční tovární značce Yamaha, a to zkušenému holandskému týmu Yamaha Van Beers, v němž jsou dva jezdci v kategorii MX1 a jeden v kategorii MX2. Partnerem značky Dunlop v obou třídách je i rakouský výrobce KTM s týmem Nestaan JM Racing.

Sharon Antonaros, marketingový ředitel divize Dunlop Europe, říká: „V motokrosových závodech máme dlouhou historii a v našich vitrínách je vystaveno mnoho trofejí.  Při inovacích terénních pneumatik pro naše zákazníky musíme vyvíjet a testovat produkty na co nejlepší úrovni. Jsme moc rádi, že můžeme letos opět spolupracovat s týmy, které se účastní světového šampionátu.“

Jezdci podporovaní v roce 2011 značkou Dunlop:

Honda World Motocross Team

Jevgenij „Bobby“ Bobryšev (RU)

Rui Goncalves (PT)

LS Honda Racing

Ken de Dycker (BE)

Shaun Simpson (GB)

Yamaha Van Beers

Marc de Reuver (NL)

Herjan Brakke (NL)

Petar Petrov (BL)

Nestaan JM Racing (KTM)

Joël Roelants (BE)

PascalRauchenecker (AT)
Jordi Tixier (FR)
Yentel Martens (BE)

Dunlop

Dunlop je jedním z předních světových výrobců špičkových pneumatik s impozantní historií úspěchů v motoristickém sportu. Rozsáhlé zkušenosti na poli závodů vedly Dunlop k zavádění inovativních technologií také u pneumatik určených k běžnému použití. Pro dosažení maximálního pohodlí během jízdy využívá Dunlop nejnovější technologie výroby pneumatik poskytující skvělý výkon a dlouhou životnost. Pneumatikami Dunlop své motocykly standardně vybavuje mnoho předních světových výrobců včetně firem Aprilia, Benelli, Harley-Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Piaggio, Suzuki, Triumph a Yamaha. Další informace o motocyklových pneumatikách Dunlop naleznete na adrese www.dunlopmotorcycle.eu.
Diskuze

Váš příspěvek:

jméno
text
přepište anti-spam kód V4Pyz:Zasílání informací o akcích

Chcete dostávat pravidelně informace o slevách a akčních nabídkách do vaší e-mailové schránky?