Pneu podle výrobce

Ocelové disky
Hliníkové disky
Pneu podle sezóny
Pneu podle typu
Informace
Odkazy


   

Jste zde: pneumatiky > recenze >

Recenze - Goodyear OptiGrip


Ilustrační obrázek produktu

Nová pneumatika Goodyear OptiGrip zazářila v testu ADAC

11/03/2009

 

Nová letní osobní pneumatika Goodyear OptiGrip získala nejlepší hodnocení v renomovaném nezávislém testu letních pneumatik rozměru 205/55 R 16 organizovaném německým autoklubem ADAC.

 

Pneumatika Goodyear OptiGrip, novinka pro letošní letní sezonu, je vybavena revoluční technologií SmartWear pro výjimečný výkon po celou dobu své životnosti. Tato technologie zajistí, že se v případě opotřebení povrchu běhounu objeví nové drážky a nová běhounová směs. Díky tomu nabízí řidičům vynikající výkon při brzdění na mokru, odolnost vůči aquaplaningu a přilnavost na mokru - dokonce i u opotřebené pneumatiky.

 

Tyto skvělé vlastnosti nyní potvrdil i test německého autoklubu ADAC. Pneumatika Goodyear OptiGrip získala mezi 17 testovanými pneumatikami nejlepší celkovou známku a hodnocení „obzvláště doporučujeme". ADAC u této pneumatiky vyzdvihl zejména to, že byla nejlepší v testu na mokru i v testu spotřeby, a její nízké opotřebení. „Pneumatika OptiGrip přináší naprosto revoluční technologii, která zaručuje její vlastnosti po celou dobu životnosti, a to s mimořádnou výkonností na mokru a vysokou mírou odolnosti vůči aquaplaningu. Proto jsme rádi, že nezávislý test německého autoklubu ADAC tyto vlastnosti pneumatiky OptiGrip potvrdil, když získala naprosto nejlepší hodnocení ze všech pneumatik při testu na mokru,\" komentuje výsledky Richard Srbecký, vedoucí prodeje osobních pneumatik Goodyear Dunlop Tires Czech, s. r. o.

 

Zmíněné vlastnosti pneumatiky Goodyear OptiGrip potvrdilo i testování německého zkušebního institutu TÜV SÜD Automotive [1], které přineslo tyto výsledky:

  • po 20000 km vykazuje OptiGrip lepší odolnost vůči aquaplaningu při jízdě v přímém směru než zcela nové značkové konkurenční pneumatiky1
  • po 30000 km poskytuje OptiGrip na mokré vozovce o 20 % kratší brzdnou dráhu1

[1] Testováno s dvěmi hlavními konkurenty v dubnu roku 2008 institutem TÜV SÜD Automotive, rozměr pneumatik: 225/45R17; automobil: VW Golf 2.0 FSI; report #76230122-1

Zdroj: Goodyear Dunlop Tires
Zasílání informací o akcích

Chcete dostávat pravidelně informace o slevách a akčních nabídkách do vaší e-mailové schránky?