Pneu podle výrobce

Ocelové disky
Hliníkové disky
Pneu podle sezóny
Pneu podle typu
Informace
Odkazy


   

Jste zde: pneumatiky > recenze >

Recenze - Sava intensa HP


Ilustrační obrázek produktu

Sava intensa HP: o 8,3 metru kratší brzdná dráha

 

TÜV SÜD Automotive potvrzuje výkonnost nové letní pneumatiky Sava


Sava, jeden z nejvýznamnějších evropských výrobců pneumatik, představuje pneumatiku Sava intensa hp, zcela novou výkonnou letní pneumatiku pro více kilometrů, lepší ovladatelnost a kratší brzdnou dráhu na mokru.

Nová pneumatika Sava intensa hp je správnou volbou pro řidiče, kteří oceňující hodnotu, kvalitu a hledají cenově přijatelné, výkonné, spolehlivé pneumatiky s dlouhou životností. Nezávislé testy prokázaly velmi dobrý výkon nové pneumatiky Sava intensa hp" řekl Alain Klepper, Brand Director Sava brand Europe, Middle East and Africa.

 

TÜV SÜD Automotive potvrdil výkon

Sava si cení pozitivního hodnocení nezávislého německého zkušebního institutu TÜV SÜD Automotive. Výkonnost pneumatiky byla testována ve srovnání se třemi asijskými a dvěma evropskými konkurenčními pneumatikami ve stejném segmentu.

 

Sava intensa hp vykazuje o 10,1 m kratší brzdnou dráhu z rychlosti 80 km/h na mokrém asfaltu oproti nejvýkonnější konkurenční evropské pneumatice a o 8,3 m oproti nejvýkonnější konkurenční asijské pneumatice ve stejném segmentu. „Tyto značné rozdíly ukazují, jak důležitý je výběr správné pneumatiky. Lidé, kteří se dostali do kritické situace, dobře vědí, jaká rizika může přinést o osm metrů delší brzdná dráha" zdůraznil Klepper.

 

Vynikající kilometrový proběh

Klíčovou vlastností nové pneumatiky Sava intensa hp je vynikající ovladatelnost na mokru a krátká brzdná dráha při zachování vysoké úrovně kilometrového proběhu. Těchto vlastností je dosaženo díky nové konstrukci pneumatiky, vylepšenému dezénu a nejnovější běhounové směsi. „Jedním z hlavních kritérií ve vývoji pneumatik je zajištění vysoké úrovně ve dvou oblastech: výkon na mokrých površích a kilometrový proběh. Oba tyto výkonnostní parametry se navzájem ovlivňují" vysvětlil Klepper.

 

Výjimečný brzdný výkon a ovladatelnost na mokré vozovce

V nezávislých testech, které měřily ovladatelnost a brzdění na mokru, bylo prokázáno, že pneumatika Sava intensa hp poskytuje výrazně lepší výkon oproti svým hlavním asijským a evropským konkurentům. TÜV SÜD testy, jež byly prováděny na testovacích zařízeních ve Francii s automobilem VW Golf vybaveným pneumatikami o rozměru 195/65R15, ukazují, že Sava intensa hp oproti svým hlavním konkurentům nabízí klíčové výkonnostní výhody.

 

TÜV SÜD Automotive testoval novou pneumatiku Sava intensa hp společně s pěti konkurenčními pneumatikami ve stejném segmentu. Sava intensa hp předvedla ve srovnání s nejvýkonnější konkurenční pneumatikou kratší brzdnou dráhu o 8,3 m na mokrém asfaltu z rychlosti 80 km/h. V testech měřících ovladatelnost a brzdění na mokrém betonu překonala Sava intensa hp všech pět evropských a asijských konkurentů. 

 

Výjimečná ovladatelnost a vynikající brzdný výkon pneumatiky Sava intensa hp na mokru jsou připisovány vysokému počtu záběrových hran v běhounu, umožňujících kratší brzdnou dráhu na mokru. Lamely v ramenních a ve středových oblastech běhounu byly vylepšeny tak, aby poskytly vyšší úroveň tuhosti a zlepšenou ovladatelnost při zatáčení a na mokrých površích.

 

Vyšší kilometrový proběh a rovnoměrnější opotřebení

Nový dezén běhounových bloků a inovovaná polymerová směs s obsahem siliky se podílejí na zvýšení kilometrového proběhu. Plošší a širší kontura pneumatiky Sava intensa hp zvětšuje kontaktní plochu s vozovkou. Přispívá tak k vyrovnanějšímu rozložení tlaku do stopy, což vede k rovnoměrnějšímu opotřebení.

 

Nízký valivý odpor

Inovovaná běhounová směs s obsahem siliky a odlehčená kostra pneumatiky vedou k nižšímu valivému odporu, významně snižujícímu spotřebu paliva.

 

Široká nabídka rozměrů

Sava intensa hp bude pro nadcházející letní sezonu k dispozici v široké škále rozměrů .

 
Zasílání informací o akcích

Chcete dostávat pravidelně informace o slevách a akčních nabídkách do vaší e-mailové schránky?